تازه های اخبار تازه های اخبار

وزیر مسکن و شهرسازی عملکرد مدیر شعب بانک مسکن استان گیلان را مورد تقدیر قرارداد.

علی نیکزاد - وزیر مسکن وشهرسازی - در سفر خود به استان گیلان ضمن بازدید از روند ساخت بیش از 14 هزار مسکن مهر در شهرهای رشت - رودسر و لنگرود ضمن ابراز رضایت و تقدیر و تشکر از مدیر شعب بانک مسکن این استان به دلیل تسریع و اهتمام در پروژه های مسکن مهر از عملکرد بانک مسکن در این استان قدر دانی کرد.

 وزیر مسکن شهرسازی ضمن بازدید از پروژه مسکن مهر شهرستان لنگرود با اشاره به کسری یک میلیون واحد مسکونی شهری و 500 هزارواحد مسکونی روستایی گفت: تا سال 1392 که چرخه ازدواج رو به صعود است سن اشتغال و مسکن نیز شامل این صعود شده، پس باید این عقب افتادگی را با احداث 800 هزار واحد مسکونی در هر سال جبران کرد.
مهندس'علی نیکزاد' با اعلام رضایت از پیشرفت ساخت مسکن مهر در لنگرود، ایجاد امنیت و صرفه جویی اقتصادی را برای خانواده ها یکی از نتایج مهم ایجاد مسکن مهر عنوان کردو اظهارداشت: با توجه به اینکه قیمت هر واحد برای ساخت صنعتی آن 380میلیون ریال برآورد شده پس از کسر 250میلیون ریال تسهیلات بانکی 130میلیون ریال باید از سوی متقاضیان پرداخت شود.
وی با تاکید برمد نظر قراردادن ساخت دو مسجد هریک به متراژ 200مترمربع در دو سایت افزود : پیمانکاران باید ظرف مدت 14ماه واحدهای مسکونی را به اتمام رسانده و به متقاضیان تحویل دهند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: زمین مسکن مهر این شهرستان در مجاورت پارک فجر و مجتمع تفریحی قرار گرفته که در فاز نخست آن 896 واحد در 28 بلوک به صورت 4 طبقه روی پیلوت با اسکلت بتنی، کتابخانه، بازارچه، مسجد، زمین بازی ، پیست دوچرخه سواری، زمین ورزشی و مجتمع تجاری با 44 درصد پیشرفت فیزیکی به عنوان یکی از موفق ترین پروژه های ملی در حال ساخت می باشد.
'مهرداد لاهوتی' افزود: پروژه مسکن مهر شهرستان لنگرود در 3 بخش کارمندی ،کارگری و آزاد با زیربنایی حدود 21هزار و 718 متر مربع در 28 بلوک 32 واحدی احداث می شود.
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون سالانه در کشور به یک میلیون واحد مسکونی که 800هزار واحد آن برای زوج های جوان و 200هزار واحد دیگر آن برای اقشار بی بضاعت می باشد، نیاز داریم.

لاهوتی ادامه داد: علاوه بر این، با توجه به عقب ماندگی در بخش مسکن به یک و نیم میلیون واحد مسکونی نیازمندیم.

به گفته وی، دولت در بخش مسکن مهر فقط می تواند سالانه 200هزار واحد مسکونی را تهیه کرده و باقی واحدها (800هزار) دیگر باید به بخش خصوصی واگذار تا کارها سریع تر انجام شود.

وزیر مسکن و شهرسازی در ادامه بازدید خود از مراحل ساخت 240واحد مسکونی مسکن مهر شهرستان رودسر در شرق گیلان نیز اظهارداشت: حدود 6هزار و500میلیارد تومان از خط اعتبار برای ساخت این واحد ها پرداخت شده است.
وی افزود: از این تعداد واحد مسکونی 140هزار واحد تاپایان پاییز امسال و 300هزار واحد دیگر نیز تا آخر زمستان و باقی آن در نیمه اول سال 90به پایان می رسد.
نیکزاد همچنین از ساخت 27هزار و 750واحد از این تعداد واحدها در استان گیلان خبر داد و گفت: 2500واحد مسکونی تا آخر آذرماه امسال به بهره برداری می رسد ضمن آنکه 14هزار واحد دیگر نیز به مرحله سفت کاری و نازک کاری رسیده است.
وزیر مسکن و شهرسازی با این بیان که هم اکنون ساخت مسکن روستایی در سطح کشور به میزان 600هزار واحد در دست اقدام است،خاطر نشان کرد: در استان گیلان در مرحله نخست 7500 سهمیه جذب شده و در مرحله بعدی نیز 21هزار و 250واحد به سهمیه این استان گیلان افزوده شد.

نیکزاد با اشاره به اهمیت ساخت مسکن در روستاها تصریح کرد: به هر فردی که بخواهد در روستاها مسکن بسازد تسهیلات قرض الحسنه ای به میزان 10میلیون تومان پرداخت می شود و اگر کسانی هم در شهر بخواهند صاحب مسکن شوند با ثبت نام و آورده شخصی با استفاده از منابع بانکی و همچنین استفاده از توان انبوه سازان و پیمانکاران این کار اجرا و پیش خواهد رفت.

وزیر مسکن و شهرسازی با اعلام اینکه دو هزار و 500 گیلانی تا پایان آذر ماه کلید مسکن مهر خود را دریافت می کنند، گفت: تا پیش از پایان سال در دو مرحله 440 هزار مسکن مهر در کشور به متقاضیان واگذرمی شود.

علی نیکزاد همچنین با اشاره به اجرای هدفمند کردند یارانه ها اظهار داشت: اجرای این طرح هیچ تاثیری در افزایش قیمت مصالح ساختمانی نخواهد داشت.

وزیر مسکن و شهرسازی همچنین از تدوین طرح نظام هدفمندکردن اجاره مسکن در کشور خبر داد و گفت: وضعیت اجاره مسکن تا دو ماه دیگر ساماندهی می شود.

وزیر مسکن و شهرسازی در سفر یکروزه خود به این استان از تلاشهای استاندار گیلان ، مدیر شعب استان گیلان-- خشنود زینالی – و رییس سازمان مسکن وشهرسازی این استان قدردانی نمود.

 

آخرین بروزرسانی 1394/4/24