تازه های اخبار تازه های اخبار

حفظ حریم اشخاص بهترین تبلور عفاف و حجاب در اسلام

مدیر شعب استان گیلان در دومین نشست کارگروه حجاب و عفاف که مهر ماه سالجاری با حضور بانوان شاغل در مدیریت این استان برگزارگردید اظهارداشت: حفظ حریم اشخاص با رعایت پوشش مناسب ، خوب و زیبا مهمترین تبلور حجاب و حفظ عفاف در اسلام است.

خشنود زینالی افزود: حریمها توسط خود اشخاص تعیین شده که این امر نیز با توجه به آگاهی ما از دستورات الهی و اصل و پیشینه ی مذهبی افراد به اجرا در خواهد آمد.

وی ذات خلقت انسان را بر مبنای نظافت، پاکیزگی و زیبا پسندی عنوان و خاطرنشان کرد: اولین گام در رعایت حریم دیگران ، شناخت خود و رعایت اعتقادات دینی است.

زینالی حفظ حریم را از وظایف مردان و زنان مسلمان دانست و گفت: امنیت جامعه به تبع رعایت اصول اخلاقی و مذهبی ایجاد می گردد.

مدیر شعب استان گیلان خواستار نوع آوری بانوان همکار دربانک شد و افزود: باید پوشش همکاران به گونه ای باشد که حتی برای افراد خارج از سازمان نیز جای ایراد و تذکری بر رعایت حجاب و عفاف همکاران باقی نماند.

زینالی خواستار بررسی وآسیب شناسی امر حجاب و عفاف دراستان شد و بر مشارکت بیشتر همکاران شعب و بیان مشکلات موجود بانوان همکار در محیط بانک تاکید کرد.

همچنین در این نشست ضمن بررسی یکسان سازی لباس فرم همکاران خانم ، پیشنهاد گردید تا در سالهای آتی برای حفظ و بالا بردن روحیه و نشاط در محیط کار از رنگهای روشن تری برای این منظور استفاده شود.

آخرین بروزرسانی 1394/4/24