اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره

آقاملائي در مراسم توديع و معارفه مدير شعب ايلام:

تعامل ستاد و صف زمينه ساز موفقيت و راهکارهاي جديد است

جعفر آقاملايي عضو هيأت مديره در مراسم توديع و معارفه مدير شعب ايلام که با حضور محمدحسين جواديان، پرويز نجفيان و مرتضي صالحي مديران امور استان ها و مناطق، منابع انساني و پشتيباني و ساختمان برگزار شد، تعامل ستاد و صف، برنامه ريزي و مسووليت پذيري را زمينه ساز کسب راهکارهاي جديد و موفقيت دانست.

به گزارش روابط عمومي مديريت ايلام، در اين مراسم که حميد رحمتيان مشاور مديرعامل در منابع انساني، محمدحسن علمداري، حسيني و اسحاق خاکي روساي ادارات کل امور شعب استانها، حفاظت پرسنلي و ساختمان، مديران شبکه بانکي و مسوولان استان، روساي شعب و بازنشستگان مديريت حضور داشتند از زحمات صيد محمد نصرالهي در دوران تصدي مديريت استان قدرداني و حسين عاطف ضمير به عنوان مدير جديد استان ايلام معرفي شد.
در اين مراسم آقاملايي با بيان اينکه هيچ توفيقي، لحظه اي به وجود نمي آيد به موفقيت هاي مديريت استان طي دو سال اخير اشاره كرد و اظهار داشت: در دو دوره اخير و در دوران تصدي مديريت استان توسط آقاي نصرالهي، مديريت استان ايلام جزو مديريت هاي برتر کشور بوده که نشان از بهبود عملکرد، تلاش مضاعف همکاران به ويژه همکاران شعب دارد و انتظار داريم همين روند نه تنها ادامه يابد بلکه با مديريت جديد و برنامه هاي جديد روند رو به رشدي داشته باشد.
 عضو هيأت مديره بانک به بررسي عملکرد مديريت استان پرداخت و اظهار داشت: منابع استان در تيرماه 94 مبلغ يک هزار و 660 ميليارد ريال بود، هدفي را که بانک براي مديريت ايلام در نظر گرفته بود تحقق 3 هزار و 500 ميليارد ريالي بود که مديريت توانست تا تيرماه 96 منابع استان را به 2 هزار و 255 ميليارد ريال برساند و 46 درصد هدف را محقق کند.
وي سهم منابع مديريت بانک مسکن ايلام از کل منابع استان را 7/5 درصد، سهم منابع صفردرصدي را 7 درصد و رتبه استاني را در بين شبکه بانکي استان 6 عنوان کرد و اظهار داشت: بايد با تلاش و جديت بيشتر سهم بانک مسکن از منابع استان را در پايان سال 96 به 9 درصد، سهم منابع صفردرصدي را به 10درصد و رتبه استان را به 5 ارتقا دهيم.
 عضو هيأت مديره بانک NPL مديريت استان را 5/28 اعلام کرد و آن را ناشي از پروژه هاي نيمه کاره و فاقد متقاضي مسکن مهر شهرستانهاي دهلران دانست و افزود: در پايان سال 96 با برنامه ريزي و مديريت جديد اين درصد بايد به 2 برسد هر چند کار بسيار سنگيني است اما  بهطورحتم شدني است.
وي کل منابع استان را 2 هزار و 255 ميليارد ريال ذکر کرد و تکليف در نظر گرفته شده براي سال جاري را با 35 درصد رشد، 2 هزار و 900 ميليارد ريال و در سال 97 با افزايش 50 درصدي 4 هزار و 350 ميليارد ريال عنوان کرد.
آقاملايي ميزان سپردههاي قرضالحسنه استان را 111 ميليارد ريال ذکر کرد که بايد تا پايان سال جاري به 155 ميليارد و در سال 97 به 260 ميليارد برسد.
وي همچنين مانده قرضالحسنه جاري استان را 56 ميليارد دانست که با رشد 64 درصدي بايد به 92 ميليارد در سال 96 و به رقم 155 ميليارد در سال 97 برسد.
 عضو هيأت مديره قيمت تمام شده پول در استان ايلام را 16/6 دانست و آن را پايينتر از متوسط بانک دانست و اظهار اميدواري کرد در سال آينده به15/5 برسد.
آقاملايي به موفقيت هاي بانک مسکن در سال 95 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته بانک مسکن 67 هزار ميليارد ريال تسهيلات مشارکت مدني بابت احداث 123 هزار واحد پرداخت کرد که نسبت به سال قبل 47 درصد رشد داشت.
به گفته وي در بخش تسهيلات خريد نيز بانک مسکن 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات جهت خريد 150 هزار واحد پرداخت کرد که نسبت به سال قبل 74 درصد رشد داشته و در حال حاضر نيز نسبت به مدت زمان گذشته 47 درصد افزايش را نشان ميدهد که اميدواريم با اين روند بخش مسکن آرام آرام از حالت رکود خارج شود.
آقاملايي افزود: در بخش مسکن مهر بانک يک ميليون و 750 هزار واحد را فروش اقساطي کرد و همکاران بايد کمک کنند تا با برنامهريزي و کمک ساير نهادها و سازمان ها هر چه زودتر امسال مسکن مهر به سرانجام برسد.
عضو هيأت مديره به کاهش داوطلبانه نرخ سود تسهيلات پرداختي توسط بانک مسکن در راستاي وظايف اجتماعي و اساسنامه بانک مسکن اشاره و تصريح کرد: بعد از انقلاب اسلامي و طي 25 سال اخير بانک مسکن نرخ سود تسهيلات خود را در بخش هاي مختلف نظير صندوق مسکن يکم و جوانان به زير 10 درصد رساند و الان هم بابت اوراق استفاده از تسهيلات در بافت فرسوده پيشنهاد شده که نرخ آن کاهش يابد که اميدوارم در آينده نزديک نرخ آن اعلام شود.
در ادامه حميد رحمتيان مشاور مديرعامل در منابع انساني با تأکيد بر اينکه در انتصابات، شايسته گزيني محور است نه بوميگزيني، تصريح کرد: هميشه بايد در نظر داشته باشيد که تبادل و تعادل در روابط انساني و سازمانها برقرار است و آنچه رويه و ضابطه درست است بايد اجرا شود.
وي گفت: هر کجا که باشيم و در هر پستي، بايد تلاش کنيم تا بهترين خدمت را انجام دهيم و ارزش جايگاه و داشتههايمان را بدانيم که اگر غافل شويم دچار آسيب هاي جبرانناپذيري خواهيم شد.
وي به استراتژي رقابتي اشاره و اظهار داشت: يکي از اصول بسيار مهم در بازار رقابتي، داشتن محصولات متمايز و انحصاري است که خوشبختانه بانک مسکن در بين ساير بانک ها داراي بهترين محصولات بوده که همين امر باعث شده بارها بانک هاي ديگر سعي کنند محصولاتي مثل حساب ممتاز را از بانک مسکن خارج کنند که اگر شما نتوانيد محصولات محوري را حول موضوع مصوب و قانوني موضوع رعايت اساسنامه بانک حفظ کنيد مطمئن باشيد دچار آسيب اساسي خواهيد شد.
وي همچنين بر معرفي محصولات بانک و ورود به بخشهاي مرتبط با مسکن که 160 رشته است تأکيد کرد.
مشاور مديرعامل در منابع انساني تصريح کرد: يک تيم هماهنگ و منسجم الان در رأس هرم بانک مسکن وجود دارند که نسبت به حقوق همه همکاران سرسختانه و متعصبانه تلاش ميکنند تا حقي از کسي ضايع نشود و همکاران نيز بايد به آن چيزي که از مرکز ابلاغ ميشود، اعتماد و اعتقاد قلبي داشته باشند.
پرويز نجفيان مدير امور منابع انساني نيز در اين مراسم تعداد کارکنان استان را از نظر تحصيلات 87 درصد، از نظر سابقه خدمتي 64 درصد افراد با کمتر از 15 سال سابقه خدمت، از نظر سني 68 درصد افراد را کمتر از 40 سال سن ذکر کرد و آن را يکي از بهترين استانها از نظر منابع انساني دانست.
بررسي و اجراي قانون خدمات کشوري و مسائل و مشکلات آن، امور مربوط به بازنشستگان و امور رفاهي از جمله مواردي بود که نجفيان به آنها پرداخت.
حسين عاطف ضمير مدير جديد شعب استان هم به عنوان آخرين سخنران اين مراسم با تقدير و تشکر از مجموعه مديران بانک به خاطر اعتماد و انتخاب وي به عنوان مدير استان ايلام عنوان کرد: مهمترين مؤلفه در ارتقاي هر سازماني تعامل و همکاري بين آن مجموعه است و اطمينان دارم با توجه به ظرفيتي که در استان ايلام وجود دارد به راحتي ميتوانيم پلههاي ترقي را در بخشهاي مختلف پشت سر بگذاريم.
وي با تقدير از فعاليت هاي صورت گرفته در زمان نصرالهي و تاکيد بر به کارگيري تمامي امکانات و منابع انساني تصريح کرد: کل منابع استان ايلام 30 هزار ميليارد ريال است که بايد 20 درصد اين منابع در بانک مسکن باشد و معتقدم که با برنامه ريزي در سال آينده سهم بانک مسکن از اين منابع بالغبر 6 هزار ميليارد ريال خواهد شد.
در پايان نيز از خدمات صيد محمد نصرالهي مدير سابق شعب استان كه به تازگي بازنشسته شده با اهداي هدايايي تقدير شد.

 

آخرین بروزرسانی 1396/5/28

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین