اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره

با تلاش كاركنان بانك مسكن رقم خورد

25هزار عروس و داماد زير سقف تسهيلات ازدواج

بانک مسکن در مدت يک ماه به حدود 25هزارو135 متقاضي تسهيلات ازدواج پرداخت کرد که نسبت به ابتداي اجراي طرح ضربتي پرداخت تسهيلات ازدواج به متقاضيان 45 درصد رشد داشته است.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن، نادر قاسمي عضو هيأت مديره بانک با اعلام اين خبر افزود: به دنبال افزايش چشمگير صف متقاضيان دريافت تسهيلات ازدواج، بانک مرکزي در تاريخ 25 تيرماه سال جاري مصوبهاي را مبني بر تعيينتکليف تسريع در پرداخت تسهيلات ازدواج طي مرداد و شهريورماه سال جاري تصويب کرد که مطابق با برنامهريزيهاي اوليه بنا بود بانک مسکن در قالب اين طرح روزانه 700 متقاضي را پوشش دهد اما هماکنون پوشش تعداد متقاضيان به روزانه هزار نفر رسيده است.

وي ادامه داد: مطابق با مصوبه بانک مرکزي، سهم بانک مسکن از مجموع 620 هزار متقاضي در صف معادل 40 هزار فقره بود. به همين دليل پرداخت اين ميزان تسهيلات از ابتداي مردادماه در دستور کار بانک مسکن قرار گرفت که در ابتدا نيز پرداخت تسهيلات ازدواج به مناطق محروم را در اولويت کاري خود قرار داد و مقرر شد هفتگي معادل 4 هزار و 500 فقره تسهيلات ازدواج پرداخت شود.

قاسمي با اشاره به عملکرد 31 روز نخست اجراي طرح ضربتي تصريح کرد: در اين مدت بيش از 25هزار متقاضي از سوي بانک مسکن براي پرداخت تسهيلات ازدواج پوشش داده شده است.

به گفته عضو هيأت مديره بانک در قالب اين طرح و مطابق با ضوابطي که بانک مرکزي تدوين کرده است، پرداخت تسهيلات تنها با يک ضامن امکانپذير است همچنين تا پيشازاين براي ضامنها به نامه کسر از حقوق نياز بود اما هماکنون نيازي به اين ضمانت وجود ندارد حتي کساني که يارانه به آنها تعلق ميگيرد يا هر منبع ديگري که نشانه داشتن درآمد باشد نيز  کافي است.

وي درعينحال تأکيد کرد: اگر متقاضي ظرف 30 روز براي دريافت تسهيلات خود به شعبه مراجعه نکند از ليست انتظار خارج ميشود.

آخرین بروزرسانی 1396/6/4

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین