اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره

برگزاري جشن عيد غديرخم با حضور اعضاي هيأت مديره و جمعي از کارکنان بانک

سخنران مراسم جشن عيد ولايت با بيان اينکه کتاب ارزشمند نهج البلاغه همچون صاحب اين کتاب در بين حتي ما شيعيان غريب است و کمتر به آن توجه ميشود، تأکيد کرد: آيا ما شيعيان تاکنون يکبار کتاب نهج البلاغه را تا انتها خوانده ايم!

به گزارش خبرنگار ما، مهدي قاسمي پژوهشگر مسائل ديني و استاد ارشد حوزه و دانشگاه در ادامه اين مراسم که جمعي از مسوولان ارشد و کارکنان بانک حضور داشتند با اشاره به اينکه قرآن ثمره نبوت پيامبر اکرم (ص) بوده، نهجالبلاغه را نيز حاصل زندگي سياسي و اجتماعي حضرت امام علي (ع) و کتابي درخور توجه و بسيار مهم در زندگي انسانها عنوان کرد.
وي با برگزيدن حکمت 79 از کتاب نهج البلاغه گفت: در اين حکمت امام اول شيعيان، ما را به رعايت ارزشهايي همچون اميدداشتن تنها به خدا، ترس از گناهان، شجاعت نه گفتن در موقع نداشتن پاسخ سؤال يا مطلب، عدم خجالت براي آموختن چيزي که نميدانيم و پيشه کردن صبر در تمامي مراحل زندگي سفارش ميکند.
پژوهشگر مسائل ديني با اشاره به حديثي از پيامبر اکرم (ص) در خصوص جايگاه و اهميت عيد غدير خم گفت: غدير متعلق به انسان و بشريت است نهفقط مسلمانان و شيعه. غدير ايجاد شده تا مشکل بشريت را حل کند.
قاسمي افزود: غدير مهمترين عيد مسلمانان در بين چهار عيد اصلي است بهطوريکه پيامبر اکرم (ص) بارها و بارها بر اين عيد تأکيد داشته و آن را برترين عيد عنوان ميکند چون موضوع اين عيد امامت و ولايت است. امامت و ولايت مثل درياست و حج و نماز و روزه مثل قطره است.
وي ديگر جنبه با اهميت عيد غديرخم را اينگونه عنوان کرد: اگرچه در بين ما شيعيان مشهور است اين عيد متعلق به اميرالمؤمنين است اما بايد گفت غدير در هر زماني متعلق به امام آن زمان است بنابراين امروز عيد غدير براي حضرت مهدي (عج) به عنوان امام زمان ما و مولود غدير مطرح ميشود.
استاد ارشد حوزه و دانشگاه در خصوص نکته مهم بعدي عيد غدير خم گفت: هر مجلسي به نام حضرت اميرالمؤمنين(ع) مصداق ذکر «علي عباد» است زيرا حضرت پيامبر (ص) فرمودند مجالس خود را به نام علي زينت کنيد.
قاسمي در خصوص اهميت عيد غدير و صحبت در خصوص فضايل حضرت امام علي (ع) گفت: به تعبير زيباي استاد حکيمي صاحب کتاب الحيات و حماسه غدير، ذکر فضايل اميرالمؤمنين (ع) از دو جهت سياستي و تربيتي داراي اهميت است. از جنبه سياسي اينکه حاکم جامعه بايد چگونه رفتار و عمل کند و از لحاظ تربيتي اينکه حاکم هر جامعه الگوي مردم آن جامعه است بنابراين در هر دو جهت بايد فردي با فضايل و ويژگيهاي خاص براي حکومت انتخاب شود.
وي افزود: اينگونه است که پيامبر اکرم (ص) در احاديثي بسيار خطاب به امت خود فرمودند: بعد از من سراغ کسي برويد که عابدترين، زاهدترين، عالمترين، باتقواترين و عادلترين شما باشد.
اين گزارش حاکي است، پخش کليپ در خصوص اهميت عيد غديرخم، اعطاي هدايايي به قيد قرعه به حاضران و همچنين برگزاري موسيقي توسط خواننده محبوب کشور حجت اشرفزاده از ديگر برنامههاي اين جشن بود.

 

آخرین بروزرسانی 1396/6/21

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین