اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره اخبار ویژه اعضای هیئت مدیره

بانك مسكن در اولين كنفرانس بين المللي مديريت صنعتي حضور یافت

اولین همایش بین المللی مدیریت صنعتی از سوي انجمن علمی مدیریت صنعتی ایران و در پنج محور برگزار شد.
اولین همایش بین المللی مدیریت صنعتی از سوي انجمن علمی مدیریت صنعتی ایران و در پنج محور ، تعامل دانشگاه و صنعت و نقش رشته مدیریت صنعتی ، کیفیت، بهره وری و تعالی سازمانی و تولید پایدار ، مدیریت کیفیت فراگیر و تعالی سازمانی ، مدیریت سیستم ها و فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت و خدمات ، تعاملات صنایع و نظام مدیریت زنجیره تامین و مدل سازی کار ویژه های اصلی سازمان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما ، در اين همايش و در محور  تعامل دانشگاه و صنعت و نقش رشته مدیریت صنعتی و در پنلي با عنوان نقش رشته مدیریت صنعتی در موسسات مالی و پولی، ابوالقاسم رحيمي اناركي ـ عضو هيات مديره بانك به عنوان يكي از نمايندگان سيستم بانكي سخنراني كرد.
عضو هيات مديره گفت : مدیریت صنعتی شاخه ای از مدیریت است ، که مدیران و نیروی انسانی سازمان های صنعتی را تربیت می کنند و دارای سه بعد اصلی فنی و تکنیکی ،  مالی  و رفتاری و اجتماعی می باشد
عضو هيات مديره تصريح كرد : با پر رنگ شدن نقش خدمات در اقتصاد جوامع ، مدیریت تولید و عملیات به عنوان یک رکن اساسی در موفقیت بنگاه های اقتصادی ایفای نقش می نماید. 
وي افزود : امروزه شرکت های پیشرو با استفاده از مدیران مجرب در حوزه مدیریت تولید و عملیات ، فعالیت های مربوط به حوزه خدماتی و فعالیت های مربوط به حوزه ساخت و تولیدی خود را راهبری نموده و با خلق ارزش برای ذی نفعان، جایگاه ویژه ای برای خود در بازارهای ابر رقابتی ایجاد کرده اند.
رحيمي اناركي گفت : در دنیای امروز، مدیران باید داراي توانايي دیدن سازمان ها به صورت فرآیندهایی یکپارچه باشند و بتوانند از ایده ها و ابزارهای جدید در راستای تعالی سازمان بهره بگیرند.
عضو هيات مديره درخصوص ارتباط صنعت بانكداري و مديريت صنعتي تصريح كرد : بانکداری بزرگترین صنعت خدماتی است  پس ارتباط رشته مدیریت صنعتی با این صنعت ، غیر قابل انکار است و باتوجه به اينكه در بانك ها منظور از تولید محصول ، ارائه خدمت مي باشد بعد عملیاتی مدیریت صنعتی مطرح می شود.
وي ادامه داد : مدیریت کیفیت و بهره وری ، مدیریت عملکرد ، مدیریت پروژه ، شبیه سازی ، مدل سازی ریاضی ، سیستم های صف ، سازمان های پولی و مالی ، تصمیم گیری در مسايل مالی ، مدیریت سرمایه گذاری ، کارسنجی و زمان سنجی از جمله مباحث این رشته است که می تواند در بانک ها مورد استفاده قرار گیرد.
رحيمي اناركي در ادامه به برخی مصادیق کاربرد مدیریت صنعتی در بانک ها اشاره كرد و گفت : روش سنجی ، کارسنجی ، کنترل پروژه و  بررسی های اقتصادی طرح ها و پروژه های مورد نظر بانک از موارد كاربردي مديريت صنعتي در بانك ها مي باشد.
شایان ذکر است ، بانک مسکن در این همایش با پرپایی غرفه ای خدمات و تسهیلات بانک را برای بازدیدکنندگان تشریح کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/4

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین