طرح 82 طرح 82

در حال حاضر منقضی شده است

بانک مسکن به منظور كمك به خانه دارشدن اقشار مختلف جامعه و تقويت قدرت خريد متقاضيان  مسكن و همچنین به مناسبت سالروز تاسیس بانک از 25دی ماه1399 لغایت پایان شهریور ماه 1400  طرح اعطاي تسهيلات خريد مسكن بدون سپرده را ارائه نموده است. 

 

نکته:اعطاي تسهيلات خريد مسكن بدون سپرده مذكور مشمول درخواستهايي مي گردد كه پيش نويس قرارداد حداكثر تا تاريخ 1400/06/31 تنظيم و قراردادهاي مذكور حداكثر تا تاريخ 1400/07/30  در دفاتر اسناد رسمي ثبت گردند.

لذا متقاضیان خرید مسکن با استفاده از  تسهیلات ناشی از اوراق حق تقدم می توانند توسط طرح مذکور 50% از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده نمایند. (به نحوي كه 50% مبلغ تسهيلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن و 50% مابقي از محل منابع بدون سپرده) به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

 به عنوان مثال:

شخصی که در تهران قصد خرید واحد مسکونی را دارد در صورتیکه از تاریخ صدور پروانه ساختمانی ملک مورد نظر حداکثر 25 سال سپری شده باشد مشمول تسهیلات 100 میلیون تومانی می باشد که برای استفاده از این مقدار تسهیلات صرفا لازم است برای 50 میلیون تومان از آن اوراق خریداری نماید و 50میلیون تومان باقی مانده را بانک از محل بدون سپرده پرداخت می نماید.

شرایط تسهیلات

  •  اعطاي تسهيلات خريد مسكن تا سقف هاي قابل پرداخت از محل اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن ، با توجه به شهر پرداخت می گردد .
  • نرخ سود تسهیلات بدون سپرده: در حال حاضر 18%
  • مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده: حداکثر 60 ماه
  • نرخ سود و مدت بازپرداخت مقداری از تسهیلات که از محل اوراق ممتاز تامین می شود مطابق با تسهیلات از محل اوراق محاسبه می شود.